Kandidát na primátora - Július Krajčík

 

Vek: 56 rokov

Bydlisko: Topoľčany, D. Jurkoviča 2366/14

Riaditeľ kultúrnej organizácie

Kandidát na primátora mesta

Zmena– Zákonnosť - Zodpovednosť

Vážení spoluobčania,

Končí sa jedno volebné obdobie komunálnej politiky, končí sa mandát doterajším primátorom, starostom a poslancom. Dvadsiateho siedmeho novembra budete aj v Topoľčanoch vyberať tých najvhodnejších, ktorým dáte dôveru a právomoci spravovať veci verejné ďalšie štyri roky.

Po dvanástich rokoch pôsobenia vo funkcii poslanca mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch i člena mestskej rady, rozhodol som sa uchádzať sa o vašu dôveru a kandidovať na post v našom meste najvyšší – post primátora mesta. Uvedomujem si výnimočnosť tohto postavenia, poznám problémy, ktoré treba dennodenne riešiť, možnosti ale aj obmedzenia, ktoré to znemožňujú. Vo svojom volebnom programe ponúkam najmä: zákonnosť, zodpovednosť, tradíciu, tvorivosť, informovanosť a iniciatívu, slušnosť a spoľahlivosť v službe občanom nášho mesta. Chcem dať STOP protežovaniu, zadlžovaniu a zatajovaniu.

Nášmu mestu treba prinavrátiť dominantné postavenie prirodzeného lídra v tomto regióne, ktoré mu patrilo a patrí. To ale predpokladá tvorbu nových pracovných príležitostí, zvyšovanie zamestnanosti. To predpokladá, že osvedčení zamestnávatelia z nášho mesta nebudú odchádzať, a že noví investori a zamestnávatelia budú prichádzať. Len tak sa mesto dokáže rozvíjať, len tak mladí nebudú od nás odchádzať, ale budú chcieť žiť svoj život doma, v Topoľčanoch. Len tak sa zvýši a skvalitní spoločenský, kultúrny, športový život našich obyvateľov. Len tak dokážeme vytvoriť podmienky pre Kvalitnejší život každého z nás.

Obraciam sa teda na vás, drahí spoluobčania, aby ste v nadchádzajúcich voľbách podporili tieto myšlienky. Aby ste dali možnosť aj komunálnu politiku robiť pre občanov, pre ich lepší život.